Skóra wokół oczu jest cienka i bardzo wrażliwa, dlatego wymaga specjalnej pielęgnacji. Ale jeśli nauczysz się dbać o skórę wokół oczu, pozbędziesz się worków, cieni, zmarszczek i drobnych linii. Oto kilka pomocnych wskazówek, dzięki którym zawsze będziesz mieć świetny wygląd.

Specjalne składniki . Decydując się na oddzielny produkt na okolice oczu, należy unikać niektórych składników. Szukaj produktów zawierających haloksyl, kwas nikotynowy, kofeinę, retinol i środki nawilżające. Zastosowanie tych składników pomaga zwalczać zmarszczki, przebarwienia, obrzęki i pojawianie się drobnych linii. Trzymaj się z dala od produktów zawierających dużo oleju, ponieważ zatykają one twoje pory.

Bądź uprzejmy . Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, że pielęgnacja skóry wokół oczu wymaga bardzo delikatnych ruchów, ponieważ ten obszar jest 6-10 razy cieńszy niż inne partie twarzy. Unikaj niezdarnego mycia, pocierania i ciągnięcia, ponieważ mogą one negatywnie wpłynąć na strukturę Twojej skóry.

Przejrzyj usuwanie włosów . Woskowanie brwi może uszkodzić górną warstwę skóry wokół oczu. Brwi lepiej wyskubać w tradycyjny sposób, zamiast woskiem.

Użyj oddzielnego produktu . Powszechnie przyjmuje się, że skóra wokół oczu wymaga szczególnej uwagi. Dlatego nie należy stosować produktów do pielęgnacji twarzy i okolic oczu. Poszukaj więc idealnego produktu w zależności od rodzaju skóry.

Noś krem ​​przeciwsłoneczny. Możesz zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się i uszkodzeniom słonecznym, stosując kremy pod oczy , które mają szeroki zakres ochrony. Dzięki temu Twoja skóra będzie bardziej promienna i miękka.

Masaż. Staraj się regularnie masować twarz. Masaż może pomóc zredukować cienie, worki i zmarszczki spowodowane zmarszczkami. Chociaż możesz pomyśleć, że masaż nie jest pomocny, może jednak zdziałać cuda na wyglądzie skóry.

Mężczyźni mają grubszą skórę niż kobiety. Obecność sebum sprawia, że ​​jest on bardziej odporny na działanie środowiska.

Uważa się również, że codzienne golenie jest sposobem codziennej eliminacji martwych komórek, a tym samym zastąpienia ich nowymi. Wszystko to sprawia, że ​​męska skóra z czasem jest trwalsza. Oczywiście nie oznacza to, że pielęgnacja nie jest konieczna. Wraz z wiekiem możesz pomóc swojej skórze oprzeć się wpływom zewnętrznym, zachować normalne funkcje, być zdrową i zadbaną aż do starości.

Głównym problemem jest zapobieganie

Zwykle zdrowa skóra jest promienna, nawilżona bez żadnych problemów i niedoskonałości. Jednak w tej grupie słońca męska skóra jest obciążona tendencją do przetłuszczania się, która nie skupia się na T twarzy, ale na całości. W zależności od stylu życia i codziennych przyzwyczajeń w oczach mogą pojawić się obrzęki i kręgi, ale także pierwsze zmarszczki w wyniku fotostarzenia. Po 30 roku życia planowana utrata wody w skórze może zostać zaburzona, jednocześnie następuje redukcja lipidów skóry, a pierwsze oznaki suchości i kruchości pojawiają się nieśmiało.

Pielęgnacja kosmetyczna

Prawidłowe codzienne oczyszczanie skóry jest najważniejsze. Podczas kąpieli unikaj mycia twarzy szamponem (powszechny męski nawyk), różnymi żelami pod prysznic i mydłami. Dobierz specjalne produkty do twarzy, większość z nich ma postać pieniących się żeli, które dobierzesz w zależności od rodzaju skóry i potrzeb.

Uwaga : nie zapominaj, że nieodpowiednie środki czyszczące, energicznie wcierające podczas mycia, gorąca lub bardzo zimna woda, odwadniają skórę i osłabiają ją. Odwodniona skóra starzeje się szybciej.

Zawsze filtr przeciwsłoneczny

W tym wieku zapobieganie starzeniu się zaczyna się od kilku prostych kroków. Szczególnie w krajach o dużym nasłonecznieniu, takich jak Grecja, za fundamentalne uważa się chronienie się przed słońcem poprzez stosowanie odpowiedniego produktu przeciwsłonecznego i unikanie nadmiernej ekspozycji na słońce. Udowodniono naukowo, że słońce powoduje intensywny stres oksydacyjny w komórkach i zmiany w ich materiale genetycznym, powodując przedwczesne starzenie. Ostrożne stosowanie filtrów przeciwsłonecznych powinno odbywać się od urodzenia do starości.

Uwodnienie

Stosowanie produktów nawilżających jest wymagane codziennie bezpośrednio po codziennym myciu lub bezpośrednio po balsamie do golenia. Muszą być cienkie, ponieważ skóra mężczyzn jest bardziej tłusta i łatwiej się poci. W ten sposób zapobiegasz możliwości pojawienia się zaskórników lub wyprysków.

Płyny po goleniu nie należą do najbardziej niewinnych produktów pielęgnacyjnych. Unikaj tych z dużą zawartością alkoholu, ponieważ wysuszają i podrażniają skórę. Wybierz lekki balsam alkoholowy zawierający składniki kojące, nawilżające i antyseptyczne, takie jak aloes, rumianek, mięta itp.

Jeśli używasz balsamu z niewielką ilością alkoholu, następny krem ​​powinien być bezzapachowy, aby Cię nie podrażniać.

Zabiegi u dermatologa

W tym wieku zaleca się metody poprawiające strukturę skóry, takie jak peelingi i mezoterapia, które przyczyniają się do przeciwdziałania efektom starzenia. Wiadomo, że peelingi wspomagają regenerację skóry i spowalniają fotostarzenie. Jednak mają niesamowite efekty w radzeniu sobie z dużymi porami, drobnymi zmarszczkami i plamami.

Dzięki metodzie mezoterapii skóra zostaje nawilżona, a jej komórki otrzymują niezbędne składniki (minerały, przeciwutleniacze, pierwiastki śladowe) do utrzymania ich młodości.