Czy myślisz o wydaniu własnej książki i nie wiesz,

Czy i jak się do niej dostać nie musisz już tego robić dziś wszystko jest tak proste, że nic nie stoi na przeszkodzie wszystko, co musisz zrobić, to chcieć to zrobić przezwyciężenie lęków może pomóc w konkretnym doświadczeniu.

Czy myślisz o wydaniu własnej książki i nie wiesz,

Które otrzymałem od opublikowania dwóch publikacji czeska ignorancja i rewolucja medialna w tekście znajdziesz prosty przewodnik i konkretne liczby dotyczące pobierania i sprzedaży. Na New Media Inspiration 2014 miałem przemówienie na ten temat, dla którego przygotowałem slajdy z konkretnymi liczbami na końcu tekstu możesz przejść jednak bez kontekstu podane wykresy mogą nie być do końca jasne, więc dodam kilka komentarzy wcześniej dlaczego na swój sposób latem 2013 roku chciałem wydać jako całość pod tytułem Czeski nieświadomy wybrane teksty z mojego bloga Simindr.cz wraz z esejem otwierającym parasol.

Chciałem zobaczyć, co zrobi, jaka byłaby reakcja, gdybym mógł nawet przedstawić go komuś i urzekać ich było dla mnie jasne, że nie chcę iść klasyczną drogą zwykłego wydania drukowanej książki. Nie szukałem wydawcy gdyby mi się udało bo nie jest to temat bardzo popularny, poza tym większość tekstów oprócz eseju wstępnego w takiej czy innej formie jest dostępna w Internecie, to byłoby to czasochłonne wyszukiwanie, na które nie mogłem sobie pozwolić.

Co byłoby wstydem zwłaszcza gdy terminy były dość dobrze wypracowane przed wyborami parlamentarnymi. Samo publikowanie było dla mnie oczywistym wyborem tak, przyszedłem w sprawie wsparcia marketingowego wydawnictwa, przyszedłem przez kanały dystrybucji, książka nie ma nawet ISBN, ale jak się okazuje, naprawdę nie mam nic przeciwko cóż, przynajmniej nie musisz płacić obowiązkowych egzemplarzy dla bibliotek wersja elektroniczna wersja elektroniczna była powszechna.

Dystrybucja jest absolutnie prosta gdzieś umieszczasz pliki

Które ktoś pobiera chyba że chcesz DRM, czego nie chciałem, to wszystko zapłaciłem koszt domeny, mój cenny kolega Michał Krauze na domenie działa WordPress, wybrałem i edytowałem szablon witryny wideo, utworzyłem teksty upoutávkové, instrukcje do pobrania i wszystko produkcja wersji elektronicznej sama w sobie jest bardzo prosta sprawa.

Dystrybucja jest absolutnie prosta gdzieś umieszczasz pliki

Sprawdzone narzędzie swobodnego kalibru, z którym nawet absolutny laik może od razu pracować. Aby utworzyć ebook, potrzebujesz tylko oryginalnego, podzielonego i edytowanego tekstu w programie Word (lub innych formatach tekstowych), a oprogramowanie zrobi to samo. Aby uzyskać przyjemne wrażenia z książki, dobrze jest utworzyć kopertę graficzną w postaci obrazu na początku książki i przesłać ją do pliku, który po konwersji do Calibre zostanie umieszczony we właściwym miejscu w e-booku. Podczas produkcji koperty warto pracować z klasycznymi formatami odpowiadającymi formatom A4 i A5.

Do których przyzwyczaiły się podglądy e-booków kaliber może zachować większość formatowania dlatego zakodowane napisy z zwykłego tekstu, umieszczanie obrazów i inne rzeczy po prostu nie są publiczne i muszą być wypróbowane i przetestowane ale w przypadku niezgodnego tekstu jest to absolutnie wystarczające, wygodne i szybkie formaty, które mają sens, to niewątpliwie MOBI dla Kindle i EPUB dla iPada itp co więcej, ma to sens, jeśli chcesz, aby ludzie łatwiej drukowali własne treści. Na przykład wybrałem tę ścieżkę dla rewolucji medialnej, dla której sam nie zrobiłem wersji drukowanej wersja drukowana zastanawiałem się nad zrobieniem czystej publikacji elektronicznej lub kombinacji z prasą. Potrzebowałem wersji drukowanej z innych powodów.