Zasady Gry

Top użytkowników

Zasady Gry

Serwis Wiedzomania.pl przeznaczony jest dla każdego wiedzomaniaka. Jesteś ciekawy świata? Odwiedzaj nas, odpowiadaj na pytania i codziennie ucz się czegoś nowego! Nudzisz się w pracy? W pociągu, tramwaju czy na przerwie w szkole? Nie chcemy pozwolić abyś marnował ten czas. Spędź go pożytecznie, bo nigdy nie wiesz, kiedy wiedza, którą tu popularyzujemy może Ci się przydać. I przede wszystkim nigdy więcej „wziąść!” :)

Dla osób, które kochają grywalizację przygotowaliśmy coś specjalnego. Jak pewnie zauważyłeś na stronie głównej naszego serwisu mamy ranking. Jest to ranking osób w naszej małej społeczności. Ranking prawdziwych wiedzomaniaków. Aby dołączyć do tego grona i piąć się po szczebelkach naszej rywalizacji musisz się zarejestrować. Tylko w ten sposób możemy dopisywać Ci punkty.

Mamy dwa sposoby rejestracji:

 • połączenie z Facebookiem – sposób najprostszy i zapewne bardzo dobrze Ci znany z innych serwisów, czy też przede wszystkim z aplikacji mobilnych. Nie musisz się obawiać o swoją prywatność, ponieważ nie mamy możliwości publikowania czegokolwiek w Twoim imieniu na Facebooku. Po zarejestrowaniu możesz zmienić nazwę użytkownika lub zostać widoczny z imienia i nazwiska.
 • standardowa rejestracja - w tym przypadku podajesz swój nick (nazwa), e-mail oraz hasło.

Po dokonaniu rejestracji prześlemy na podany przez Ciebie adres mailowy link aktywacyjny. Jeżeli go nie zobaczysz w ciągu kilku sekund/minut to sprawdź folder spam.

Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zrezygnować z bycia członkiem naszej społeczności. Wystarczy, że napiszesz na kontakt@wiedzomania.pl.

Przejdźmy do najciekawszej sprawy. Za co możesz zdobywać punkty?

Przy każdym pytaniu masz małą gwiazdkę z cyferką. Oznacza ona ilość punktów, jaką dostaniesz odpowiadając prawidłowo na pytania.

Za odpowiedzi otrzymasz:

 • 1 pkt – za najłatwiejsze pytania. Jest to wiedza podstawowa, którą powinien znać każdy
 • 2 pkt – pytania o średnim poziomie trudności. Jesteś matematykiem? Powinieneś odpowiedzieć bez problemu na każde pytanie z tej kategorii. Jednak humanistyczne kwestie mogą sprawić Ci trochę problemów.
 • 3 pkt – pytania najtrudniejsze. Niewiele osób wie, co to jest dyskalkulia lub jaką nazwę nosi stolica Maroko. Jeżeli dobrze odpowiadasz na najwyżej punktowane pytania oznacza to, że prawdopodobnie jesteś prymusem

Zadawanie pytań

W serwisie znajdziesz opcje „Zadaj pytanie”. Chcemy abyście wy również tworzyli serwis, dlatego nagradzamy osoby, które lubią dzielić się swoją wiedzą.

 • 5 pkt – właśnie tyle otrzymacie za dodanie pytania. Oczywiście wasze pytania muszą przejść przez ręce moderatora, który sprawdzi ich poprawność.

Pomóź nam wypromować nasz serwis!

Naszym celem jest dotarcie nie tylko do typowych wiedzomaniaków. Mamy ambicje uczyć jak najwięcej osób. Niech spędzą czas razem z nami zamiast tracić go bezproduktywnie. Aby to zrobić musicie pomóc nam w promocji naszego serwisu. Wykorzystajcie do tego media społecznościowe, a nagrodzimy was punktami:

 • 1 pkt – za każde kliknięcie w like w serwisie
 • 3 pkt – za każdy tweet promujący nasze treści
 • 4 pkt – wykopcie nas jak najwyżej!
 • 5 pkt – udostępniajcie nasze pytania i artykuły, niech zobaczą nas Twoi znajomi na Facebooku, a otrzymasz za to maksymalną ilość punktów

Więcej treści dla zarejestrowanych

Osoby, które zdecydują się zarejestrować chcemy docenić w jeszcze jeden sposób. Będziemy ograniczać treść widoczną dla osób niezalogowanych. Część pytań zobaczą tylko Ci, którzy przyłączą się do naszej zabawy. Mamy nadzieje, że stworzy to pozytywne poczucie przynależności do grona osób mających podobny zapał do wiedzy i rozwoju.

Ranking

W prawej części strony głównej znajdziesz ranking. Dowiesz się, którą pozycje zajmujesz w rankingu, ile pytań zostało przez Ciebie dodanych oraz ile posiadasz aktualnie punktów. Niżej znajdziesz ranking użytkowników w podziale na dzienny (odświeżany co godzinę), tygodniowy (odświeżany co 6 godzin) oraz miesięczny (odświeżany co 12 godziny). Po kliknięciu w każdy z nich możesz zobaczyć listę wszystkich wiedzomaniaków wraz z ich pozycją.

Odwiedzaj nas na Facebooku

Zapraszamy na nasz facebookowy profil gdzie na bieżąco będziemy informować o wszystkich zmianach. Możecie tam również podzielić się opiniami na temat serwisu oraz zasugerować zmiany.

Życzymy wam wszystkim dobrej zabawy i mamy nadzieję, że czas spędzony z nami będzie pożyteczny.

 

 • Dzisiaj

  Bądź pierwszy!
 • Ten tydzień

  1. Savage 190
 • Od początku

  1. Kornel 4340
  2. Karolina Snowarska 1405
  3. anniex_199 1332
  4. Samira 1279
  5. wojcioo 1033